Sağlıklı Beslenme Hakkında Herşey

Merhaba,

Beslenme hayatı güzelleştiren hepimize keyif veren ve hayat boyu sürdürdüğümüz bir eylem, bazen geçirdiğimiz ameliyatlar, hastalıklarımız veya farklı sebeplerle oluşan iştahsızlık gibi durumlarda beslenmek güçleşebilir, keyifli bir aktivite olan yemek zamanları gözümüzde büyüyebilir. Güçlendiren tarifler tam da bu dönemlerde imdadınıza yetişmek, beslenme zamanlarınıza yeniden keyif eklemek için planlandı.

İştahsızlık ve beslenme güçlükleri (yutma güçlüğü, sindirim güçlüğü, kabızlık, ishal, ağız yaraları vb) devamında kilo ve kas kaybını getirebilir. Bu sebeple doğru zamanda doktorunuzun ve diyetisyeninizin önerileri doğrultusunda beslenme planınıza eklenen tıbbi beslenme ürünleri, hem kilo ve kas kaybetmenizi önleyecek hem de tedaviye verdiğiniz yanıtı arttıracaktır.

Güçlendiren tarifler doktorunuz ve diyetisyeniniz tarafından sizin için önerilen tıbbi beslenme ürünlerini beslenme zamanlarından beklediğiniz keyifli hissi vererek tüketmenizi sağlamayı hedeflemektedir. Doktorunuz ve diyetisyeninizin sizin için planladığı doz ve sıklıkta tıbbi beslenme ürününüzü güçlendiren tarifler ile hazırlayarak kaybettiğiniz ağırlığı geri kazanmanız veya hiç kilo ve kas kaybetmeden tedavi sürecinizi geçirmeniz mümkün.

Şimdi sizleri güçlendiren tarifler ve onların vücudunuzda yaratacağı sihirli dokunuş ile baş başa bırakıyorum. Güçlendiren tariflerin sizlerin ellerinde ve mutfaklarında çok daha lezzetli hale geleceğinden eminim.

Sağlıklı, güçlü, neşeli günler dilerim.

 

Dr.Dyt.Dilşat Baş

Gastroenteroloji Diyetisyenliği Derneği tarafından hazırlanmıştır.